StoryEditorWojna

Finowie kpią z wojsk rosyjskich przy granicy i wysyłają tam... ciągniki

23.04.2022., 16:04h
Wojna w Ukrainie trwa. Rosjanie tracą sprzęt, który sprzed nosa zabierany im jest ukraińskimi ciągnikami. Skala zjawiska jest kolosalna. Doszło nawet do tego, że zaczęto sobie stroić żarty z ruchów rosyjskich wojsk przy granicy z Finlandią.

Rosja przerzuca sprzęt na fińską granicę

W sieci pojawiło się nagranie wideo, na którym zobaczyć można rosyjski sprzęt wojskowy, który kieruje się stronę fińskiej granicy. Wideo przedstawi kilka specjalistycznych pojazdów, które udają się w kierunku Helsinek, stolicy Finlandii.

Zaskakująca odpowiedź Finów

Finowie w tym przypadku wykazali się poczuciem humoru i w odpowiedzi opublikowali swój własny film, na którym widać… kilka traktorów kierujących się w stronę rosyjskiej granicy. Ten „specjalistyczny” sprzęt okazał się nad wyraz skuteczny w Ukrainie, gdzie miejscowi rolnicy podkradali w ten sposób rosyjskie pojazdy. W sieci można natknąć się na bardzo wiele materiałów wideo przedstawiających właśnie takie sytuacje.

Jak holować czołg?

To właśnie Finowie, we współpracy z ukraińskimi rolnikami, przygotowali instruktażowe nagranie wideo, które krok po kroku objaśnia, jak holować rosyjski czołg. Wideo ma ponad 200 tys. wyświetleń i oby nigdy nie musiało okazać się przydatne ani w Finlandii, ani w innym zakątku świata.

Michał Czubak
Fot. P. Cieszyński

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. maj 2024 22:40