StoryEditorPolska

Kim jest nowy Dyrektor KOWR?

04.04.2022., 12:04h
Waldemar Humięcki został powołany przez Premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Kim jest Waldemar Humięcki?

Dr inż. Waldemar Humięcki otrzymał nominację na stanowisko Dyrektora Generalnego KOWR na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka.

Cieszę się, że pana wiedza i doświadczenie będą od teraz służyć dalszemu rozwojowi Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – powiedział wicepremier Henryk Kowalczyk wręczając nowemy Dyrektorowi akt powołania.

Kim jest nowy Dyrektor Generalny KOWR?

Waldemar Humięcki urodził się 7 kwietnia 1962 r. w Ciechanowie. Jest żonaty. Ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie oraz studia Executive Master of Business Administration w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Odbył także aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania i prawa.

Dr inż. Waldemar Humięcki to posiadający duże doświadczenie menadżer, które zdobył pracując w administracji centralnej, samorządowej i biznesie. Pracował w m.in.:

  • Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 
  • Najwyższej Izbie Kontroli,
  • jako zastępca burmistrza Gminy Warszawa-Włochy.

Humięcki był związany także z Fundacją Rozwoju Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej oraz Wielkopolską Giełdą Rolno-Ogrodniczą S.A.

Wiele lat przepracował w Agencji Nieruchomości Rolnych, w której pełnił stanowiska od głównego specjalisty do prezesa. 


Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
Fot. MRIRW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. maj 2024 02:50