StoryEditorPolska

Konkurs dla uczniów, którzy troszczą się o swoje otoczenie

14.04.2018., 14:04h
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej organizuje konkurs „Misja Przyroda”, w którym mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych z klas 4–7 z terenów wiejskich oraz z miast do 5 tys. mieszkańców.

Konkurs „Misja Przyroda”

Celem konkursu „Misja Przyroda” jest uświadomienie uczniom, jaką wartość ma ich lokalne dziedzictwo przyrodnicze, uwrażliwienie ich na potrzeby lokalnej przyrody oraz rozwinięcie wiedzy i umiejętności niezbędnych do rozpoznawania i rozwiązywania problemów związanych z jej ochroną – mówi Krzysztof Podhajski, prezes Fundacji EFRWP.

Poprzez taką formę Fundacja chce też pokazać młodzieży, że za część niekorzystnych zjawisk w przyrodzie bezpośrednio lub pośrednio odpowiada człowiek. Co więcej, uczniowie i nauczyciele będą musieli aktywnie włączyć się w życie lokalnej społeczności, ponieważ jednym z elementów zadania konkursowego będzie nagłośnienie danego problemu i nakłonienie sąsiadów szkoły i okolic do jego rozwiązania.


Jak wziąć udział w konkursie?

Żeby uczniowie mogli wziąć udział w konkursie, szkoła, którą reprezentują, musi do środy 25 kwietnia 2018 r. nadesłać list intencyjny, w którym uczniowie wskażą, jaki problem chcieliby rozwiązać oraz krótko przedstawią pomysł na jego rozwiązanie. Te zespoły, których propozycje zostaną zaakceptowane przez Komisję Konkursową, będą mogły zrealizować swoje plany i do końca czerwca przedstawić raport podsumowujący swoje prace i efekty.

Sześć zwycięskich zespołów w nagrodę będzie mogło spędzić 3 dni w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Kolejnych 6 zespołów otrzyma bony o wartości 3000 zł na doposażenie szkolnej pracowni przyrodniczej. Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin i list intencyjny można znaleźć na stronie www.efrwp.pl.

Paweł Mikos
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 13:26