StoryEditorPolicja

Kontrabanda warta 1 milion złotych ukryta między belami sianokiszonki

24.09.2020., 12:09h
W jednym z gospodarstw rolnych pod Mławą policjanci znaleźli nielegalne wyroby tytoniowe. Kontrabanda była ukryta między belami sianokiszonki. Ich wartość to ponad 1 milion złotych. W sprawie został już aresztowany 23-letni mieszkaniec pow. mławskiego.

Mława: 23-latek ukrył „skarb” wart 1 mln złotych w gospodarstwie pod Szydłowem

W poniedziałek 21 września 2020 roku policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą z KPP w Mławie weszli do jednego z gospodarstw rolnych w gminie Szydłowo (pow. mławski, woj. mazowieckie). Wcześniej mundurowi ustalili, że w gospodarstwie może dochodzić do nielegalnego przedsięwzięcia. Ich przypuszczenia potwierdziły się i zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe. Łącznie mundurowi zabezpieczyli aż 265 kartonów, a w każdym z nich znajdowało się po kilka tysięcy sztuk papierosów. Policjanci szacują, że wartość kontrabandy to ponad 1 milion złotych.

Ciekawe było także samo miejsce przechowywania nielegalnych papierosów.

– Towar przechowywany był na tyłach prywatnej posesji, za belami sianokiszonki – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy KPP w Mławie.

W związku z tą sprawą został zatrzymany 23-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Na popełnione przestępstwo może zostać skazany nawet na 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.

Mława: 23-latek ukrył „skarb” wart 1 mln złotych w gospodarstwie pod Szydłowem 

Paweł Mikos
Fot. KPP w Mławie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. czerwiec 2024 00:28