StoryEditorWypadki

Na Pomorzu byk zaatakował wójta! Konieczna pomoc LPR

19.09.2021., 14:09h
Wójt gminy Skórcz (woj. pomorskie) zaatakowany przez byka! Gospodarz i zarazem wójt w jednej osobie helikopterem LPR został zabrany do szpitala w Gdańsku. Tam na szczęście okazało się, że nie doznał on żadnych poważnych obrażeń ciała i wkrótce wróci do pełnionej funkcji szefa gminy.

Pomorskie. 45-latek zaatakowany przez byka

Do wypadku w gospodarstwie wójta gminy Skórcz (woj. pomorskie) doszło 14 września około godziny 18. Ze wstępnych informacji wynikało, że 45-letni mężczyzna został zaatakowany przez byka. Na miejsce udali się policjanci oraz załoga karetki pogotowia.

Helikopterem LPR do szpitala

Ratownicy z karetki pogotowia uznali, że w przypadku poturbowanego przez byka wójta konieczny jest transport do szpitala drogą powietrzną. Na miejsce wezwano więc LPR. Również na terenie przyległym do gospodarstwa 45-latka pojawili się strażacy. Jednak ich rola ograniczała się jedynie do zabezpieczenia lądowania oraz startu helikoptera medycznego.

W szpitalu w Gdańsku okazało się, że poszkodowany rolnik nie doznał tak poważnych obrażeń ciała, jak pierwotnie sądzono. Jak podaje Onet.pl, powołując się na Justynę Erdanowską, zastępczynię wójta, wójt nie ma obrażeń wewnętrznych i szybko dochodzi do siebie.

W gospodarstwie w Bezwoli byk przygniótł rolnika do ściany

Wójt miał więcej szczęścia, jak rolnik z Bezwoli (woj. lubelskie). Tam do nieszczęścia doszło podczas pojenia byków, jedno z pięciu zwierząt zaatakowało 60-letniego mężczyznę i przygniotło go do ściany. Rolnik zginął na miejscu.

Na miejscu interweniowali policjanci oraz zespól ratownictwa medycznego. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Ciało 60-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Michał Czubak
Fot. OSP Wolental

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 15:24