StoryEditorPożar

Ogromny pożar gospodarstwa pod Krotoszynem. Cała stodoła poszła z dymem [VIDEO]

22.02.2023., 08:02h
Ostały się tylko ceglane mury. Taki obraz stodoły wyłania się po pożarze, do którego doszło wczoraj wieczorem (21 lutego) w miejscowości Konarzew nieopodal Krotoszyna (woj. wielkopolskie).

Krotoszyn. Pożar stodoły we wsi Konarzew

Po godzinie 20 w dniu wczorajszym, tj. we wtorek 21 listopada, dyżurny PSP w Krotoszynie otrzymał zgłoszenie o pożarze częściowo drewnianej stodoły w Konarzewie (woj. wielkopolskie). Na miejsce skierowano pięć strażackich zastępów: dwa z JRG Krotoszyn i po jednym z OSP Konarze, Zduny oraz Baszków.

Słoma w stodole nie pomagała w gaszeniu

Po dojeździe strażaków na miejsce pożaru zastano całą stodołę objętą jęzorami ognia. Strażacy rozwinęli linie gaśnicze w natarciu oraz w obronie przed ogniem sąsiadujących ze stodołą budynków. W palącym się obiekcie znajdowała się słoma, która była tam składowana. Nie pomagało to strażakom, bo dzięki temu ogień miał stały dostęp do materiału palnego.

Dopiero po kilkugodzinnej akcji udało się sytuację opanować i ugasić wszystkie zarzewie płomieni. Wówczas strażakom ukazały się zgliszcza budynku.

Cała drewniana konstrukcja poszła z dymem. W zasadzie ostały się jedynie ceglane mury. Wszystko inne strawiły płomienie.

Aktualnie nie wiadomo co spowodowało pożar stodoły w Konarzewie.

Michał Czubak
Fot. PSP Krotoszyn

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. maj 2024 18:06