StoryEditorPolicja

Policja odzyskała ciągnik Valtrę za ponad 1 mln złotych

06.05.2020., 19:05h
Policjanci z Tłuszcza i Wołomina zostali powiadomieni o kradzieży ciągnika rolniczego marki Valtra, którego wartość to ponad 1 mln złotych. Nie zgadniecie, gdzie złodzieje ukryli ciągnik?

Wołomin: odzyskano skradziony ciągnik Valtra wart 1 milion złotych

W niedzielę 3 maja 2020 roku policjanci z Komisariat Policji w Tłuszczu zostali powiadomieni o kradzieży specjalistycznego ciągnika rolniczego marki Valtra wraz z osprzętem do plantowania użytków leśnych. Zdaniem właściciela traktora, maszyna rolnicza wraz z zamontowanym osprzętem była warto około 1,1 mln złotych.

Do kradzieży Valtry miało dojść w nocy z 2 na 3 maja 2020 roku w okolicach Woli Rasztowskiej (powiat wołomiński, woj. mazowieckie).

 

Złodzieje ukryli Valtrę w krzakach

– Funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam zauważyli wyraźne ślady opon ciągnika rolniczego, które wiodły wzdłuż torów kolejowych w kierunku Tłuszcza. Policjanci idąc tym tropem w miejscowości Krusze na łące, za krzakami ujawnili skradziony pojazd – informuje asp. szt. Tomasz Sitek, oficer prasowy KPP w Wołominie.

 

Ze skradzionego ciągnika złodzieje wymontowali części i osprzęt wart ponad 50 tys. złotych

Na miejsce odnalezienia Valtry przyjechał właściciel traktora. Wówczas okazała się, że z maszyny rolniczej wymontowano i skradziono m.in.:

  • wyciągarkę,
  • narzędzia
  • osłonę kabiny,
  • przednią część zabudowy.

Złodzieje na dodatek uszkodzili wał przeniesienia napędu, zamek, stacyjkę oraz część instalacji elektrycznej. Straty zostały oszacowane na niemal 50 tys. złotych.

Pomimo uszkodzeń funkcjonariusze przekazali Valtrę rolnikowi. Obecnie śledczy starają się ustalić, kto odpowiada za kradzież i uszkodzenie wartego milion złotych ciągnika.

Wołomin: odzyskano skradziony ciągnik Valtra wart 1 milion złotych  

Paweł Mikos
Fot. KPP Wołomin 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 03:00