StoryEditorPolicja

Policja odzyskała zabytkowego Massey Fergusona z 1957 roku

20.05.2020., 19:05h
Dwóch włamywaczy przed dwoma tygodniami z jednego z garaży ukradli elektronarzędzia oraz zabytkowy ciągnik Massey Ferguson z 1957 roku. Po ponad tygodniu udało odzyskać się maszynę, a co ze sprawcami?

Międzychód: Wyremontowany Massey Ferguson z 1957 roku wpadł w ręce złodziei

Międzychodzka policja przez dwa tygodnie pracowała nad sprawą kradzieży z włamaniem do jednego z garaży w miejscowości Lewice (Wielkopolska). Gospodarz stracił elektronarzędzia, ale nie to było takie bolesne, jak utrata Massey Fergusona, zabytkowego ciągnika, który pochodzi z 1957 roku i był wyremontowany.

Porzucony czy ukryty? Zabytkowy ciągnik odnaleziony w lesie

Policja już po kilkunastu dniach, w niedzielę 17 maja, znalazła ciągnik. Ten odnalazł się w lesie. Po rabusiach nie było jednak śladu. To jednak nie znaczyło, że na tym praca mundurowych się skończyła. Wręcz przeciwnie, działania zostały zintensyfikowane.

Złodzieje elektronarzędzi i ciągnika z 1957 roku zatrzymania. Jaka kara im grozi?

Dzień później w ręce policjantów wpadli też sami złodzieje. Okazało się, że za kradzieżą stoją 29-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, wcześniej notowany za podobne przestępstwa, a także 21-letni mieszkaniec Międzychodu. Zdaniem policji oboje zaplanowali i dokonali włamania w Lewicach.

Teraz obu mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
fot. KPP Międzychód
źródło: KPP Międzychód
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 13:09