StoryEditorPolicja

Policjanci na koniach chcą chronić pola przez fanami off-roadu

10.07.2022., 07:07h
Takiego patrolu jeszcze nie było! I okazał się skuteczny jak żaden inny wcześniej. Policjanci na koniach strzegli pól przed miłośnikami off-roadu. Nie tylko im się to udało, ale także zatrzymali dwóch motocyklistów, którym marzyło się zaszaleć na cudzym polu.

Podkarpacie. Konna patrole strzegą pól rolników

Niejednokrotnie na łamach Tygodnika Poradnika Rolniczego pisaliśmy o rolnikach, którzy nie mogą sobie poradzić z motocyklistami rozjeżdżającymi ich uprawy. Podkarpacka policja postanowiła coś z tym zrobić i tam, gdzie radiowóz nie wjedzie… wysłano konne patrole. - W celu przeciwdziałania tego typu zdarzeniom, na terenie powiatu krośnieńskiego do służby kierowane są policyjne patrole konne – przekazują mundurowi z Podkarpacia.

Konne patrole policjantów już mają sukcesy

Mundurowi patrolowali wielohektarowe połacie pól uprawnych oraz drogi dojazdowe do miejsc szczególnie zagrożonych dewastacją przez kierujących quadami oraz motocyklami crossowymi.

- Przed godziną 15, na pograniczu Krościenka Wyżnego i Korczyny, policyjny patrol konny zatrzymał do kontroli dwóch motocyklistów. Okazało się, że kierujący jednośladami typu cross, to mieszkańcy gminy Miejsce Piastowe w wieku 15 i 16 lat – dodaje policja.

Młodzi pasjonaci off-roadu poruszali się crossami, które nie tylko nie były zarejestrowane, ale również nie posiadały ubezpieczenia OC. Ich sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Policjanci zapewniają, że dopóki będzie taka potrzeba, to policyjne konne patrole w miejscach trudnodostępnych dla radiowozów będą się pojawiały na terenie wszystkich miejscowości regionu.

Michał Czubak
Fot. Podkarpacka Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 13:06