StoryEditorPożary

Pożar gospodarstwa pod Jarocinem. Straty rolnika to ponad 100 tys. złotych

21.03.2021., 05:03h
W sobotę pożar wybuchł w jednym z gospodarstw we wsi Siekierzyn pod Jarocinem. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał, a łunę ognia było widać z kilku kilometrów. Na skutek pożaru rolnik stracił majątek o wartości ok. 100 tys. złotych.

Jarocin. W Siekierzynie doszło do pożaru stodoły. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin

W sobotę 20 marca 2021 roku jarocińska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze murowanej stodoły we wsi Siekierzyn (woj. wielkopolskie). W budynku nie znajdowały się żadne zwierzęta –  za to budynek po brzegi był wypełniony słomą.

Gaszenie pożaru gospodarstwa utrudniał brak dostępu do wody

Łunę ognia z płonącej stodoły widać było z odległości kilku kilometrów. Już wówczas wiadomo było, że akcja gaśnicza w Siekierzynie nie będzie krótka. Dalsze złe informacje z miejsca pożaru mówiły, że całe wnętrze budynku znajduje się już w płomieniach. Na domiar złego, w pobliżu nie było hydrantów, skąd strażacy mogliby czerpać wodę, tak potrzebną do gaszenia. Ratownicy musieli ją dowozić na miejsce pożaru.W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy z Jarocina, OSP Żerków, OSP Dobieszczyzna, OSP Żerniki, OSP Ludwinów i OSP Komrze.

Przyczyna pożaru nie jest znana. Obecnie trwa także szacowanie strat – według wstępnych szacunków rolnik stracił majątek o wartości ok. 100 tys. złotych. 

Michał Czubak
Fot. A. Majewski / Jarocin112

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. grudzień 2023 21:24