StoryEditorwiadomości

Pożar kombajnu Deutz-Fahr za 0,5 miliona złotych [ZDJĘCIA]

10.03.2021., 10:03h
W Ostrowie Lubelskim w powiecie lubartowskim wybuchł pożar w jednym z gospodarstw. Niemal całkowitemu spaleniu uległ kombajn zbożowy marki Deutz-Fahr, a zagrożony był także ciągnik rolniczy. Straty rolnika oszacowano na 500 tys. złotych.

Lubartów: Pożar kombajnu w Ostrowie Lubelskim, zagrożony był także ciągnik rolniczy

W piątek 5 marca 2021 roku strażacy z powiatu lubartowskiego otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Ostrów Lubelski (woj. lubelskie) .

– Na miejscu okazało się, że pożarem objęty jest kombajn zbożowy Deutz–Fahr, a bezpośrednio zagrożony ciągnik rolniczy. Podjęte działania gaśnicze doprowadziły do lokalizacji a następnie dogaszenia maszyny rolniczej informuje mł. bryg. Dariusz Sierociński z KP PSP w Lubartowie.

W działaniach gaśniczych brały udział zastępy: JRG Lubartów oraz 2 zastępy OSP Ostrów Lubelski oraz zastęp OSP Jamy. Działania gaśnicze zakończono około godziny 20:30. Wstępnie straty rolnika oszacowano na 500 tys. zł.
Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

Kombajn wciągnął nogę rolnikowi

Do innego wypadku z udziałem maszyny rolniczej, tym razem kombajnu do zbioru warzyw, doszło w w środę 3 marca, w jednym z gospodarstw we wsi Łęgi w gminie Połczyn-Zdrój, w województwie zachodniopomorskim. Podczas zbioru warzyw kombajn wkręcił nogę rolnika.
Ratownicy z jednej strony rozchylili rolki maszyny poduszką wysokociśnieniową, zaś z drugiej rozpieraczem ramieniowym. Następnie jedną z rolek przecięli piłą spalinową do cięcia stali. W ten sposób poszkodowanego uwolnili i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.  23-latek został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w pracach z udziałem kombajnów, bo do tragedii wystarczy sekunda dekoncentracji.
 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
Zdjęcie: KPP Straży Pożarnej w Lubartowie
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. październik 2023 13:17