StoryEditorWiadomości rolnicze

Przewodniczący Rady Powiatu Łosickiego ukradł ciągnik. Co czeka złodzieja?

19.10.2021., 09:10h
Ciągnik Claas axion z agregatem siewnym zniknął w ubiegłym tygodniu z gospodarstwa rolnego na terenie gminy Rokitno. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 27-32 lat. Jednym ze złodziei okazał się lokalny polityk.

Skradziony ciągnik claas za pół miliona złotych

- W miniony czwartek dyżury bialskiej komendy został powiadomiony o kradzieży maszyn rolniczych. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z gospodarstw w gminie Rokitno – mówi kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej. Kradzież miała miejsce w nocy z 13 na 14 października w Cieleśnicy (powiat bialski).

Z relacji zgłaszającego wynikało, że złodziej skradł z terenu strzeżonego gospodarstwa rolnego ciągnik wraz z agregatem siewnym. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 500 tys. zł.

Policja szybko odzyskała skradziony ciągnik

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Janowie Podlaskim. Okazało się, że podejrzewani o kradzież ciągnika są dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 27-32 lat. Policjanci odzyskali ciągnik i siewnik.

Złodziejem przewodniczący Rady Powiatu w Łosicach

Policja nie podała tej informacji, dotarł do niej Tygodnik Siedlecki. Według gazety złodziejami rolniczego sprzętu byli Patryk H. i Marek G. Ten drugi to przewodniczący Rady Powiatu Łosickiego (na Mazowszu graniczącego z województwem lubelskim). Nieoficjalnie potwierdziliśmy tę informację.

Przewodniczący Rady Powiatu w Łosicach zrezygnował ze stanowiska

Janusz Kobyliński, starosta łosicki potwierdza, że przewodniczący zrezygnował. Nie ma natomiast żadnych oficjalnych informacji na temat zdarzenia, które miało być przyczyną rezygnacji przewodniczącego.  

Oficjalnie wiadomo, że w weekend mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Marek G. odpowiadał będzie dodatkowo za posiadanie substancji psychotropowej oraz kierowanie pod wpływem narkotyków.

Wobec 27-latka i jego 32-letniego znajomego bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Krzysztof Janisławski

Fot. KMP w Białej Podlaskiej

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 14:17