StoryEditorPolicja

Rodzinna mafia kradła rolnikom ciągniki i maszyny rolnicze

05.05.2020., 13:05h
Dwóch braci oraz synowie jednego z nich stworzyli rodzinną szajkę, która kradła rolnikom maszyny rolnicze z Mazowsza i Podlasia. Zostali zatrzymani z kolejnym łupem. Ile ciągników i maszyn wcześniej ukradli z gospodarstw? 

Mazowsze: policja rozbiła rodzinny gang, który kradł maszyny rolnicze

Jak podaje Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji od pewnego czasu na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego odnotowywano dużo zgłoszeń o kradzieży ciągników i maszyn rolniczych. Sprawa trafiła do rozpracowania przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Podczas prowadzenia śledztwa kryminalni zaczęli podejrzewać, że za kradzieże może odpowiadać rodzina z powiatu grójeckiego: dwóch braci oraz dwaj synowie jednego z mężczyzn.

Mundurowym pod koniec kwietnia udało się także ustalić, że w pobliżu miejsc, w których dochodziło do kradzieży bardzo często pojawiał się Citroen Berlingo.

W ostatni dzień kwietnia policjanci postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia i zatrzymać mężczyzn. Drogą w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego poruszał się Citroen, który „prowadził” ciężarowego renaulta. Na skrzyni ładunkowej ciężarówki policjanci ujawnili kradzioną koparkę – podaje KWP w Radomiu.

Mundurowi twierdzą, że czterej mężczyźni w wieku 25-49 lat byli kompletnie zaskoczeni zatrzymaniem. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu w Piotrkowie Trybunalskim i zastosowano wobec nich areszt tymczasowy. 

Obecnie śledczy ustalają ile ciągników i maszyn rolniczych zdołała ukraść ta rodzinna mafia. 

 

Paweł Mikos
Fot. KWP zs. w Radomiu

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 03:52