StoryEditorWiadomości rolnicze

Ciągnik rozerwany na strzępy po najechaniu na minę przeciwpancerną. Rolnik nie miał szans

24.05.2022., 15:05h
Dramatyczne doniesienia z okolic Czernihowa w Ukrainie. Podczas prac polowych traktor wjechał w minę przeciwpancerną zastawioną przez rosyjskich agresorów. Rolnik nie miał szans na przeżycie.

Ukraińscy rolnicy znaleźli się w bardzo niebezpiecznym położeniu. Rosyjscy okupanci zaminowali wiele pól, zwłaszcza we wschodniej Ukrainie. I teraz każdy wyjazd ciągnikiem może się skończyć dla rolnika tragicznie. Jeśli wjedzie w minę, szanse na wyjście z eksplozji bez szwanku są praktycznie zerowe…

Rosyjscy okupanci zaminowali ukraińskie pola. Ciągnik z rolnikiem wyleciał w powietrze

Do dramatycznej sytuacji doszło w rejonie Czernihowa. Podczas prac polowych traktor wjechał w minę przeciwpancerną. Niestety traktorzysty nie udało się uratować. 

 - 23 maja o godzinie 17:34 otrzymaliśmy zgłoszenie wybuchu ciągnika na polu pod wsią Kiinka w obwodzie czernihowskim... Kierowca traktora został przewieziony karetką do szpitala w stanie krytycznym. Niestety, zmarł z powodu odniesionych ran – informuje Państwowe Pogotowie Ratunkowe Ukrainy.

Służby ratunkowe Państwowego Pogotowia Ratunkowego wraz z pirotechnikami Komendy Głównej Policji przeszukali okolicę pod kątem innych pułapek zostawionych przez rosyjskie wojsko . Niestety, znaleźli kolejną minę przeciwpancerną TM-62M…

Dramat ukraińskich rolników. Ciągniki wybuchają na minach podczas prac polowych

To nie pierwszy tak tragiczny przykład na niszczenie ukraińskich rolników przez agresora. Wcześniej informowaliśmy Was o tym, że we wsi Adrijiwka ciągnik rolniczy najechał na minę. Do podobnej sytuacji doszło w pobliżu wsi Nova Basan. Więcej szczęścia miał rolnik z okolic Charkowa. Wyleciał z ciągnikiem w powietrze, ale na szczęście nic mu się nie stało.  

oprac. ksz, fot. Państwowe Pogotowie Ratunkowe Ukrainy

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 18:07