Dopłaty bezpośrednie: rolnik sam obliczy wysokość płatności KALKULATORJustyna Czupryniak/Canva
StoryEditorKalkulator płatności

Dopłaty bezpośrednie: oblicz, ile pieniędzy dostaniesz. KALKULATOR

11.06.2024., 16:00h
Rolniku, chcesz wiedzieć, ile dopłat bezpośrednich otrzymasz za 2024 rok? Możesz sam to policzyć za pomocą KALKULATORA przybliżonych płatności dla gospodarstwa. Sprawdź!

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe – do kiedy trwa nabór wniosków?

15 marca br. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych w ramach nowej kampanii. Do  10 czerwca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęła 909 tys. wniosków.

Termin składania wniosków został wydłużony do 1 lipca br. Ponadto do 16 lipca br. rolnicy mają czas na wprowadzenie zmian, za które nie poniosą konsekwencji finansowych. Możliwość składania wniosków w okresie sankcyjnym będzie istniała do 26 lipca br. Wówczas, za każdy dzień zwłoki kwota płatności będzie pomniejszana o 1%.

Kalkulator przybliżonych płatności dla gospodarstwa

WIR zachęca rolników do skorzystania ze stworzonego przez kierownika BP w Gostyniu Pawła Dopierałę kalkulatora przybliżonych płatności dla gospodarstwa, dzięki któremu możliwe jest obliczenie kwoty przyznawanej w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, przeprowadzenie analizy zakresu poszczególnych obowiązków i wybór zobowiązań możliwych do spełnienia w przypadku danego gospodarstwa.

Kalkulator pobierz TUTAJ.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: WIR

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. czerwiec 2024 11:32