Zakaz promocji mleka w NiemczechEnvatoelements
StoryEditorMleko

ABSURD! Niemiecki minister rolnictwa chce zakazać promocji mleka

27.06.2023., 17:30h
Niemiecki minister Cem Özdemir chce zakazać promocji mleka. Propozycji polityka sprzeciwia się jednak zarząd Bayern MeG, czyli firmy zajmującej się marketingiem mleka, której zdaniem zakazanie reklamy nabiału jest absurdem.

Niemiecki minister nie chce promocji mleka

Cem Özdemir, federalny minister rolnictwa z Niemiec, zaproponował, by w celu walki z otyłością wśród dzieci w kraju zakazać reklamowania we wszystkich mediach, które mogą oglądać, nie tylko wysokokalorycznych słodyczy i słonych przekąsek, ale również produktów mlecznych.

Bayern MeG: "To cios w producentów mleka"

Zdaniem zarządu firmy Bayern MeG, wprowadzenie proponowanego przez Özdemira zakazu promocji produktów mlecznych nie będzie pozytywne w skutkach. Jak podkreślają władze firmy w komunikacie prasowym, zaakceptowanie decyzji ministra w obliczu kryzysu na rynku mleka, z którym zmagają się rolnicy, byłoby "czynem wyjątkowo niezrozumiałym" oraz skierowanym przeciwko nim.

Czy nabiał jest niezdrowy?

O wielu właściwościach zdrowotnych nabiału świadczą przeprowadzane przez naukowców badania, których wynikom trudno jest się sprzeciwić, dlatego pomysł niemieckiego ministra spotkał się z dezaprobatą. Zdaniem zarządu i rady nadzorczej Bayernu MeG politycy powinni powstrzymać się od zatwierdzenia tej propozycji oraz skupić się na tym, by w szkołach nauczano dzieci o tym, w jaki sposób odżywiać się zdrowo.

Bayern MeG domaga się reklamy mleka

Bayern MeG wezwał również menedżerów z branży rolnej i mleczarskiej do podjęcia działań mających na celu zwiększenie intensywności reklamy produktów mlecznych. Zarząd firmy zdaje sobie sprawę z tego, że reklama, która mogłaby wyjaśnić społeczeństwu, w jaki sposób świadomie wprowadzać nabiał do diety, może być kosztowna, jednak podkreśla, że jest niezbędna, by plan odżywiania rodziny był właściwy.

Oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. lipiec 2024 08:49