StoryEditorPolicja

Rolnik pomagał sąsiadom i odśnieżył ciągnikiem drogę we wsi. Teraz stanie przed sądem

16.01.2021., 09:01h
34-letni rolnik z gminy Trzcinica chciał pomóc mieszkańcom miejscowości Aniołka Pierwsza pod Kępnem. Odpalił swojego Ursusa i zaczął odśnieżać lokalną drogę. Podczas tej czynności jego ciągnik wzbudził zainteresowanie policjantów. No i zaczęły się problemy uczynnego rolnika.

Młody rolnik w Ursusie odśnieżał drogę

Policja z Trzcinicy 13 stycznia przed godziną 20 otrzymała zgłoszenie o ciągniku marki Ursus, który odśnieża drogę publiczną w miejscowości Aniołka Pierwsza (Wielkopolska). Zdaniem zgłaszającego traktorzysta może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejsce udali się dzielnicowi, którzy namierzyli ciągnik i dokonali kontroli kierowcy pojazdu. Okazał się nim 34-latek z gminy Trzcinica. 

Traktorzysta był pijany, a ciągnik nie był dopuszczony do ruchu

W trakcie kontroli okazało się, że nietrzeźwy traktorzysta ma blisko 1 promil alkoholu w organizmie, ale, to był dopiero początek jego problemów. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on wcale uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Także Ursus nie powinien znaleźć się na drodze publicznej. Ciągnik bowiem nie był zarejestrowany, a więc formalnie nie był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych.

Nietrzeźwy kierowca Ursusa został zatrzymany i zostanie postawiony przed sąd.

Michał Czubak
Fot. KPP w Kępnie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 09:20