StoryEditorPożar

Spłonęło 300 bel słomy pod Sokołowem! Z pożarem walczyło 50 strażaków

11.01.2023., 08:01h
W miejscowości Toczyński pod Sokołowem (woj. mazowieckie) doszło do pożaru bel słomy. Paliło się ich około 300 sztuk. Wszystkie spłonęły. W akcji brało udział około 50 strażaków. Doszło również do wypadku wozu strażackiego.

Sokołów. Pożar bel słomy

Do pożaru doszło wczoraj tj. 8 stycznia. Ogień pojawił się w miejscowości Toczyski (woj. mazowieckie). Po rozpoznaniu dokonanym przez pierwsze zastępy ustalono, że pali się pryzma, na którą składa się około 300 bel z sianem. To nie jedyna pryzma, którą trawiły płomienie – ogień dosięgnął również drugą, która z nią sąsiadowała.
Obie płonące pryzmy znajdowały się w sąsiedztwie lasu, co groziło tym, że płomienie rozprzestrzenią się na las i pożar wymknie się strażakom spod kontroli.
Skupiono się więc na tym, by do tego nie dopuścić.

Strażacy wpadli do rowu

W trakcie dojazdu alarmowego na miejsce pożaru doszło do wypadku wozu strażackiego. Ratownicy z jednej z jednostek OSP zadysponowanych do miejsca pożaru, wpadli do rowu. Nikomu nic się nie stało, ale pojazd ostatecznie nie dojechał do zdarzenie. Jak podaje sokołowska straż pożarna, doszło do tego podczas wymijania się pojazdu z ciągnikiem rolniczym.
Działania gaśnicze na miejscu prowadzone były przez kilka godzin. Uczestniczyło w nich około 50 strażaków z PSP oraz jednostek OSP.
Michał Czubak
Fot. KW PSP Warszawa
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. marzec 2024 19:49