Strazak spod Pulaw podpalal gospodarstwa rolne. Dlaczego?KPP Pulawy
StoryEditorPodpalacz ujęty

Strażak spod Puław podpalał gospodarstwa. Dlaczego?

17.08.2022., 14:08h
Od kilku miesięcy w okolicach Puław w woj. lubelskim dochodziło do pożarów gospodarstw rolnych. Rolnicy i mieszkańcy wsi obawiali się, że za pożarami stoi podpalacz. Ich przypuszczenia potwierdzili kryminalni, którzy ujęli młodego strażaka ochotnika. Dlaczego 24-latek podpalał?

Czy to możliwe, by człowiek, który niósł pomoc innym i narażał życie, ratując dobytek, na który ludzie ciężko pracowali, potrafił stanąć po drugiej stronie barykady, podpalając i niszcząc wszystko co stanęło na jego drodze? To scenariusz, który wydaje się zupełnie nieprawdopodobny, a o jego realności przekonali się policjanci kryminalni z Puław, zatrzymując lokalnego podpalacza, którym okazał się były strażak ochotnik.

Seria pożarów gospodarstw rolnych w gminie Kazimierz Biskupi

Od kilku miesięcy mieszkańcy gminy Kazimierz Biskupi nie mogli spać spokojnie. Wszystko z powodu podpalacza, który bezwzględnie niszczył nie tylko budynki w gospodarstwach, ale także pola czy pustostany. W sprawę zostali zaangażowani policjanci kryminalni z Puław, którzy dokonali zatrzymania 24-latka, stojącego za pożarami.

24-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Biskupi podpalał stodoły, w których znajdował się sprzęt rolniczy, nieużytki rolne, pustostany. Mężczyzna podpalił również nieczynny już ośrodek wypoczynkowy. Na skutek działań prowadzonych przez policję kryminalną mężczyznę udało się zatrzymać i doprowadzić do aresztu.

Dlaczego młody strażak podpalał gospodarstwa?

Podpalacz został zatrzymany przez kryminalnych z Puław, a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Puławach. Prokurator postawił mu 5 zarzutów, m.in. za spowodowanie strat wielkich rozmiarów oraz podpalenia.

- Jak ustalili policjanci, młody mężczyzna przyznał, że podpalał bo był zafascynowany działaniami strażaków. Począwszy od pierwszego zdarzenia starał się, by podejrzenia nie padły na jego osobę. Nie potrafił  jednak powiedzieć co nim kierowało i skąd brały się pomysły następnych podpaleń - informuje st. sierż. Małgorzata Okoń z KPP Puławy

Seryjny podpalacz stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

oprac. Justyna Czupryniak
Fot. KWP Lublin

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 22:16