StoryEditorWiadomości rolnicze

Targi Ferma 2022 - co czeka na rolników?

25.02.2022., 09:02h
Już dziś, w piątek 25 lutego aż do niedzieli 27 lutego 2022 roku ruszają targi FERMA. Impreza odbywa się w bydgoskiej Hali BCTW. Co dla odwiedzających targi hodowców przygotowali organizatorzy?

Targi FERMA 2022 zapraszają hodowców do Bydgoszczy

Impreza po raz pierwszy do dwóch lat odbędzie się w tradycyjnej formie stacjonarnej, co niestety było niemożliwe w 2022 roku z powodu panujących wtedy obostrzeń pandemicznych.

Organizator zapewnia, że w wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno zaszczepieni i niezaszczepieni przeciw COVID-19, ale istnieje limit dotyczący liczby osób niezaszczepionych na terenie targów.

W tym roku organizatorzy zapraszają do Hali Expo w Bydgoszczy, ponieważ dotychczasowa lokalizacja w Łodzi pełni obecnie rolę tymczasowego szpitala covidowego.

Targi Ferma są to największe specjalistyczne targi w Polsce dla fachowców produkcji zwierzęcej. To doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży hodowlanej.

Co znajduje się w programie tegorocznej edycji Targów?

Na imprezie swoją ofertę przedstawi ponad 130 wystawców z kraju i zagranicy z branż chowu i hodowli: bydła, trzody chlewnej i drobiu z zakresu, m.in.:

  • genetyki,
  • pasz i systemów ich zadawania,
  • aplikacji do zarządzania hodowlą,
  • leki i preparaty weterynaryjne,
  • wyposażenie budynków inwentarskich,
  • nowinek technologicznych,
  • maszyn rolniczych przeznaczonych do zbioru i konserwacji pasz.

W trakcie imprezy odbędą się konferencje, podczas których mają być poruszane i dyskutowane takie tematy jak;

  •  „Co lepsze dla producentów świń, co lepsze dla środowiska? – czy istnieje konflikt interesów?”, – prelegent: dr Tomasz Schwarz z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
  • Dyskusja  producentów mleka na temat skutków Zielonego Ładu – prowadzący: Martin Ziaja z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz zaproszeni goście: dr Dariusz Piątek z PFHBiPM, Fiedmann Kraft – attache ds. Rolnictwa Ambasady Niemiec, Małgorzata Bojańczyk z Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego oraz Jacek Kalak, hodowca posiadający 200 krów. B
  • Ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych poprzez prawidłowy bilans składników pokarmowych oraz nowe techno­logie w żywieniu.

Jest to świetna okazja do uzupełnienia swojej wiedzy rolniczej dla każdego hodowcy.

Wstęp na Targi jest bezpłatny, ale po wcześniejszej rejestracji

Wstęp jest bezpłatny, ale warunkiem było wcześniejsze wypełnienie formularza dostępnego pod adresem targiferma.com.pl.

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Zdjęcie: targiferma.com.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 13:57