StoryEditorWypadki

TIR z maszynami rolniczymi wpadł do rzeki [FOTO]

19.11.2021., 18:11h
36-letni obywatel Ukrainy wpadł ciężarówką, która przewoziła maszyny rolnicze, do rzeki. Uratowali go strażacy, ale sprzęt rolniczy został mocno uszkodzony.

Grodzisk Wlkp. W Kotowie na krajowej 32 ciągnik siodłowy z naczepą z maszynami rolniczymi spadł z mostu do rzeki

Do kraksy na moście na DK 32 w Kotowie (woj. wielkopolskie). Ciągnik siodłowy z naczepą przewożący maszyny rolnicze wypadł z drogi i częściowo wpadł do rzeki Mogilnicy. Kierowca miał sporo szczęścia - nic poważnego mu się nie stało, ale z wraku auta pomogli mu wyjść strażacy wezwani na miejsce.

Niestety sprzęt rolniczy, który przewoził 36-letni obywatel Ukrainy, został uszkodzony. Uszkodzeniu uległ także most, z którego spadła ciężarówka.

Pijany Ukrainiec wydmuchał najpierw 2, a później ponad 3 promile

36-latek z Ukrainy, jak się okazało, pił w trakcie jazdy. Badanie zawartości alkoholu w organizmie na miejscu zdarzenia wykazało 2 promile, a powtórne badanie – już na komisariacie policji, pokazało aż 3,3 promila alkoholu w organizmie!

Poważne zarzuty dla pijanego kierowcy ciężarówki

Prokuratura w Grodzisku Wlkp. wystąpiła do sądu o tymczasowy areszt dla kierowcy. Spowodowane jest to obawą, że 36-latek ucieknie z Polski. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

Pijanemu kierowcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Fot. PSP Grodzisk Wlkp.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. czerwiec 2023 10:34