fot. OSP Gaworzyce
StoryEditorWypadki

Toyota zdemolowała ciągnik. Ursus rozpadł sie na kawałki [FOTO]

24.09.2022., 08:09h
W Koźlicach niedaleko Lubina (woj. dolnośląskie) zderzyły się Ursus z przyczepą oraz samochód osobowy. W wyniku zderzenia pojazdów ciągnik rozpadł się na dwie części. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Lubin. W Koźlicach Ursus został zdemolowany przez Toyotę

W miniony piątek 23 września około godziny 14 doszło do groźnego wypadku, w którym poszkodowany został kierujący traktorem oraz osoba podróżująca osobową Toyotą. Na jednym ze skrzyżowań we wsi Koźlice (woj. dolnośląskie), osobowe auto zmiotło z drogi Ursusa. Następnie samochód wjechał w płot prywatnej posesji. Ursus z kolei rozpadł się na dwie części.

„Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Dwie osoby zostały przekazane pod opiekę ZRM.” – podają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach, którzy działali na miejscu zdarzenia.

Obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala. Traktorzysta opuścił go jeszcze tego samego dnia. Medycy uznali, że nie doznał on poważniejszych obrażeń ciała i może zostać zwolniony do domu. Kierujący Toyotą został hospitalizowany.

Komu policja przypisuje winę spowodowania wypadku?

Z relacji uczestników piątkowego wypadku wynika, że doprowadził do niego kierujący ciągnikiem rolniczym, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym. Traktorzysta, chcąc skręcić w lewo, zajechał drogę Toyocie i doszło do zderzenia pojazdów.

Michał Czubak
Fot. OSP Gaworzyce

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. czerwiec 2023 20:04