StoryEditorWiadomości rolnicze

Trudna akcja strażaków na Podlasiu. Ratowali tonącą krowę

16.12.2021., 10:12h
Bohaterscy strażacy cieszą się dużym szacunkiem w społeczeństwie, bo bez wahania ruszają na pomoc każdemu - nawet tym potrzebującym, którzy mają... cztery nogi! I są trochę większych rozmiarów niż kot na drzewie.

Zimowy wypadek krowy

Wiadomo, że pierwszy zimowy lód na stawach i rzekach może być niepewny. Ostrzegamy przed nim dzieci, chcące skorzystać z naturalnej ślizgawki. Trudno jednak wytłumaczyć to... zwierzętom gospodarczym.

8 grudnia w Filipowie Trzecim (pow. suwalski, woj. podlaskie) doszło do nietypowego wypadku. Cienki lód na stawie zarwał się pod krową i zwierzę wpadło do lodowatej wody.

Na pomoc wezwano strażaków.

Krowa wróciła do ciepłej obory

Pechowe zwierzę nie zostało pozostawione samo sobie. Strażacy z OSP Filipów oraz OSP Zusno podjęli się wyciągnięcia krowy. Potrzebna była do tego specjalna konstrukcja z desek i gruby sznur, zaczepiony o krowie rogi. Akcja ratunkowa zakończyła się jednak pełnym sukcesem. Poszkodowana wróciła do obory cała i zdrowa, choć wystraszona i mocno zziębnięta.

Jak zabezpieczyć zwierzę przed takim wypadkiem?

Choć tego typu wypadki nie przydarzają się zwierzętom często, warto zadbać o to, by się przed nimi zabezpieczyć. Najprostszym rozwiązaniem może być ogrodzenie stawu – nawet jeśli tylko tymczasowe, to wykonane starannie i solidnie.

Zuzanna Ćwiklińska, fot. OSP Filipów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. grudzień 2023 22:22