StoryEditorPolicja

Ukradli ciągnik rolnikowi. Jak złodzieje chcieli go ukryć?

03.09.2020., 07:09h
Pomysłowości z pewnością nie zabrakło dwóm złodziejom traktora, którzy dowody popełnionej zbrodni próbowali ukryć pod kilkoma warstwami farby. Plan spalin na panewce. Wpadli w ręce policjantów.

Szamotuły: W gminie Wronki nieznani sprawcy ukradli ciągnik

Kradzież traktora miała miejsce pod osłoną nocy. Nieznani sprawcy z terenu posesji z jednej z wsi z gminy Wronki (Wielkopolska) ukradli ciągnik rolniczy o wartości około 8 tysięcy złotych. Właściciel o tym, że pojazdu nie ma, dowiedział się rano, kiedy zauważył brak pojazdu.

Natychmiast powiadomił policję.

Policja szybko wpadła na trop złodziei

Policjanci jeszcze tego samego dnia, w którym otrzymali zgłoszenie o skradzionym pojeździe rolniczym wpadli na trop osób, które mogą mieć związek ze sprawą. Szybko wytypowali podejrzaną osobę, którą zastano w miejscu zamieszkania.

Mężczyzna był wyraźnie zdziwiony obecnością mundurowych. Trop, jak się okazało, był właściwy.

Przed policją skradziony ciągnik chciano ukryć. Wpadli więc na pomysł, by go przemalować

18-latek, którego odwiedziła policja, miał w garażu ukryty skradziony wcześniej rolnikowi ciągnik. Pojazd był przemalowany na inny kolor. Miało to zmylić mundurowych i zatrzeć dowody kradzieży.

Jak się okazało, w garażu znajdował się też drugi z mężczyzn podejrzewany o współudział w kradzieży. 26-letni mieszkaniec tej samej gminy próbował ukryć się za stojącą w garażu bryczką. Jego zachowanie nie odniosło jednak zamierzonego skutku i jego obecność nie umknęła policjantom. Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze pojechali też zatrzymać 37-letniego mieszkańca gminy Szamotuły, który miał być "zamieszany" w sprawę przekazuje mł. asp. Sandra Chuda z szamotulskiej policji.

Cała trójka została zatrzymana i przedstawiono im zarzuty. Złodziejom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Fot. KPP Szamotuły

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. czerwiec 2023 09:23