StoryEditorPolicja

Ukradli rolnikowi ciągnik. Nie uwierzysz dlaczego wpadli!

25.01.2020., 20:01h
30-latek i 56-latek z Podlasia ukradli ciągnik rolniczy. Policjanci szybko namierzyli obu podejrzanych. Na dodatek okazało się, że wcześniej ta dwójka ukradła jeszcze inną maszynę rolniczą. Złodzieje wybitnie pomogli kryminalnym w rozwiązaniu tej sprawy.

Pod Grajewem złodzieje ukradli ciągnik 

W poniedziałek 20 stycznia 2020 roku wieczorem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zostali poinformowani o kradzieży ciągnika rolniczego z jednego z gospodarstw rolnych. Osoba zgłaszająca przestępstwo poinformowała, że ciągnik ma być holowany ulicami jednej z miejscowości w gminie Wąsosz (powiat grajewski, woj. podlaskie). 

Funkcjonariusze szybko udali się na podane w zgłoszenie miejsce. Ku ich zdziwieniu na miejscu zastali dwóch mężczyzn, których chodzili wokół samochodu, którym wcześniej holowano ciągnik rolniczy. Jak się okazało 30-latek i 56-latek byli pijani.  

– Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Nie potrafili wyjaśnić policjantom kto przyczepił ciągnik do ich samochodu. Funkcjonariusze na posesji 30 latka znaleźli też rozrzutnik, który jak ustalili również skradziono właścicielowi traktora – informuje sierż. sztab. Sylwia Gosiewska, oficer prasowa KPP w Grajewie.   

Obu mężczyznom postawiono już zarzuty. Za kradzież maszyn rolniczych grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Maszyny rolnicze odzyskane przez policjantów wyceniono na około 40 tys. złotych.
Maszyny rolnicze odzyskane przez policjantów wyceniono na około 40 tys. złotych. 

Paweł Mikos
Fot. KPP w Grajewie 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 13:20