StoryEditorWiadomości rolnicze

W Pile wybrano laureatów w regionalnym etapie konkursu KRUS dla dzieci

04.04.2022., 14:04h
29 marca 2022 roku Regionalna Komisja Konkursowa jednostki Terenowej w Pile XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Tygodnik Poradnik Rolniczy jak co roku, jest jednym z patronów konkursu.  

Jakie są zasady Konkursu KRUS dla dzieci?

Kilka tygodni temu Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła dwunastą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Konkurs skierowany jest do uczniów wiejskich szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: 

  • I grupa – klasy 0–III szkoły podstawowej;
  • II grupa – klasy IV–VIII szkoły podstawowej.

Konkurs ma na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. W jego ramach dzieci mają wykonać prace plastyczne w dowolnej technice, a każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.

Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, a współorganizatorami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym konkursu są  AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych,  a partnerem wspierającym – Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Patronat medialny sprawuje m.in. Tygodnik Poradnik Rolniczy.

Kim są laureaci z regionu pilskiego?

W ostatnim tygodniu marca w jednostce terenowej KRUS w Pile zebrała się Regionalna Komisja Konkursowa, w skład której weszli m.in.  przewodniczący jury - Grzegorz Płachta - kierownik Placówki Terenowej KRUS w Pile i kilku innych przedstawicieli lokalnych instytucji.

Na każdym etapie konkursu autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez KRUS, współorganizatorów oraz patronów Konkursu. 

Komisja oceniała nadesłane prace i wyłoniła zwycięzców. Nie było to łatwe, ponieważ uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością, jeśli chodzi o nadesłane prace. Ich poziom merytoryczny był wysoki. Pokazał także, że najmłodsi mieszkańcy gospodarstw rolnych są świadomi czyhających niebezpieczeństw w pracy rolnika, jego rodziny oraz najbliższego otoczenia. 

W grupie wiekowej klasy 0-3 na podium stanęli:

  • I miejsce: Krzysztof Tomaszewski, klasa 3 Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie;
  • II miejsce: Gabriel Krela, klasa 3 Szkoły Podstawowej im. prof. Alfreda Sofki w Białej;
  • III miejsce: Krzysztof Ciepłuch, klasa 0 Szkoły Podstawowej im. Wacława Popiela w Mościskach.

W grupie wiekowej klasy 4-8 na podium stanęli:

  • I miejsce: Lena Krzemińska, klasa 7 Szkoły Podstawowej im. kmdr Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim;
  • II miejsce: Nikodem Gruntkowski, klasa 4 Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kaczorach;
  • III miejsce: Maciej Kaleta, klasa 7 Zespołu Szkól im. Janusza Korczaka w Szydłowie.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
Fot.  Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 14:23