StoryEditorWypadek

WOM wciągnął 70-latka. Koszmarne obrażenia rolnika

24.01.2023., 11:01h
70-letni rolnik został poważnie ranny w wypadku, do którego doszło w Myślniewie (woj. wielkopolskie). Wałek odbioru mocy wciągnął nogę 70-latka. Poważnie rannego i wołającego o pomoc rolnika usłyszeli sąsiedzi.

Ostrzeszów. W Myślniewie WOM wciągnął nogę rolnika

Do wypadku doszło w miniony poniedziałek 23 stycznia około godziny 12. Do wypadku doszło podczas pracy z wykorzystaniem ładowacza typu „cyklop”. W pewnym momencie łączący ciągnik z maszyną rolniczą WOM pochwycił nogę seniora i wciągnął rolnika. Na skutek tego 70-latek doznał poważnych obrażeń jednej z nóg, w tym otwartego złamania podudzia.
Bezpośrednich świadków wypadku nie było, ale rozpaczliwe wołanie o pomoc 70-latka usłyszeli sąsiedzi i to oni powiadomili służby ratownicze.

Puławy. Tragiczny finał prac polowych. WOM ciągnika rolniczego wciągnął 48-letnią Ukrainkę


Do zdarzenia doszło 12 października, przed południem na terenie gminy Końskowola (woj. lubelskie). Do wypadku doszło podczas prac polowych z wykorzystaniem ciągnika rolniczego marki Deutz-Fahr. Jak relacjonuje serwis lublin112: „Operator ciągnika w pewnym momencie usłyszał krzyk kobiety. Zatrzymał maszynę i wyszedł zobaczyć co się stało. Wtedy zauważył, że została ona „wciągnięta” przez wałek odbioru mocy.”. Gdy traktorzysta zatrzymał ciągnik i wyszedł z maszyny, kobieta już nie dawała oznak życia. Wezwano służby ratunkowe.

Michał Czubak
Fot. PSP Ostrzeszów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 21:01