StoryEditorWypadki

Wypadek w gospodarstwie pod Krotoszynem. Ładowarka przejechała mężczyznę

26.02.2023., 14:02h
Jedna osoba została ranna w wypadku z udziałem ładowarki teleskopowej, do którego doszło na terenie gospodarstwa w Świnkowie (woj. wielkopolskie), koło Krotoszyna. W związku ze zdarzeniem interweniował helikopter LPR.

Krotoszyn. W Świnkowie pracownik gospodarstwa został przejechany przez ładowarkę

23 lutego nieopodal Krotoszyna, w gospodarstwie rolnym w Świnkowie (woj. wielkopolskie) miał miejsce wypadek z udziałem sprzętu rolniczego. Z pierwszych informacji wynikało, że pracownik gospodarstwa został przejechany przez ładowarkę teleskopową. Miało również dojść do częściowej amputacji kończyn. Na miejsce wysłano karetkę pogotowia oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ładowarka najechała na stopy pracownika

Po dotarciu na miejsce sytuacja okazała się nie być tak poważna, jak pierwotnie sądzono. Ładowarka najechała na stopy pracownika.

Pierwszy na miejscu pojawił się naziemny zespół ratownictwa medycznego, który zaopatrzył poszkodowanego pracownika i wspólnie z przybyłymi strażakami, przetransportowali poszkodowanego do szpitala.

Okoliczności wypadku są wyjaśniane przez policję. Swoje postępowanie prowadzi również Państwowa Inspekcja Pracy, gdyż poszkodowany był pracownikiem gospodarstwa rolnego.

Michał Czubak
Fot. arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. grudzień 2023 17:41