4 zasady bezpiecznych żniw! O czym powinien pamiętać każdy rolnik?Justyna Czupryniak/Canva
StoryEditorBezpieczeństwo w żniwa

4 zasady bezpiecznych żniw! O czym powinien pamiętać każdy rolnik?

02.07.2024., 13:00h
Żniwa to czas najbardziej niebezpiecznych prac rolniczych. W tym okresie warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Oto 4 wskazówki.

Pracuj bezpiecznie w żniwa 2024

Żniwa to czas wzmożonych prac nie tylko rolników, ale również strażaków, którzy spieszą im na ratunek, kiedy są w potrzebie. Ochotnicza Straż Pożarna w Karolewie przypomina o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas pracy w polu.

4 zasady bezpiecznych żniw

  • Po pierwsze: zawsze naładowany telefon, dzięki któremu w przypadku nagłych wypadków możliwy będzie szybki kontakt ze służbami ratunkowymi.
  • Po drugie: sprawna gaśnica, która powinna znajdować się w każdym kombajnie i traktorze, w miejscu łatwo dostępnym. Dzięki niej można szybciej zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia w przypadku pożaru maszyny.

  • Po trzecie: ustalenie dokładnej lokalizacji pola i umieszczenie jej w systemach GPS, by w sytuacji zagrożenia służby ratunkowe mogły jak najszybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia.
  • Po czwarte: wykoszony wjazd na pole po to, by pojazdy straży pożarnej i nie tylko, miały niezbędny i łatwy dojazd do miejsca zdarzenia.

Jak uniknąć pożaru kombajnu w żniwa?

W czasie żniw niemal każdego dnia dochodzi do pożaru kombajnu zbożowego na polu. Czasami odpowiada za to zbieg nieszczęśliwych okoliczności, ale czasem sam operator przez swój pośpiech. Jak można uniknąć pożaru kombajnu? Jak się zachować, kiedy maszyna zacznie się palić?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w artykule:

image
Wiadomości rolnicze

Pożar kombajnu w żniwa: jak go unikąć? Co zrobić, kiedy się zapali?

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: OSP w Karolewie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 02:05