fot. PSP Kościan
StoryEditorWYPADEK

Ciężarówka z bydłem przewróciła się na osobówkę. Są ranni

10.01.2024., 09:30h
Najbardziej dramatyczne wydarzenia skoncentrowały się wokół ciężarówki przewożącej bydło, która przewróciła się na samochód osobowy, przygniatając go. Wewnątrz wraku auta uwięziony był mężczyzna. Wezwano też służby weterynaryjne do oceny stanu przewożonych zwierząt.

Kościan. Ciężarówka z bydłem przewróciła się na osobówkę

10 stycznia około 6.30 doszło na trasie S5 w okolicy Kościana (woj. wielkopolskie) do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych oraz Volkswagena Caddy. Kierowca i pasażer pojazdu osobowego oraz kierowca jednej z ciężarówek zostali poważnie poszkodowani i przetransportowani do szpitala. Jedna z ciężarówek po zderzeniu znalazła się w rowie.

Strażacy byli zmuszeni użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego do rozcięcia karoserii i uwolnienia zakleszczonej osoby. Jedna z ofiar została ewakuowana z wraku i przekazana ratownikom medycznym, którzy przetransportowali ją do szpitala.

Wezwano służby weterynaryjne

Z uwagi na fakt, że w ciężarówce przewożone były zwierzęta, na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który ma ocenić stan bydła. Wstępne ustalenie z miejsca zdarzenia mówią, że zwierzętom nic się nie stało i będą mogły kontynuować drogę w podstawionym innym pojeździe.

Okoliczności wypadku są ustalane przez kościańską policję. Na ten moment trudno mówić, co doprowadziło do zderzenia pojazdów. W wyniku wypadku jeden pas ruchu w kierunku Wrocławia jest zajęty przez służby ratownicze.

Michał Czubak

fot. KPP Kościan

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 07:56