fot. OSP Barcin
StoryEditorPOŻAR

DRAMAT w gospodarstwie pod Żninem. W pożarze stodoły zginęła kobieta

12.06.2023., 13:00h
W sobotę po południu w miejscowości Mamlicz pod Żninem (woj. pomorskie) doszło do pożaru stodoły oraz obory. W oborze trzymane było bydło. Wewnątrz zabudować znaleziono spalone ciało kobiety. Ustalono, że nie była to osoba zamieszkująca gospodarstwo.

Żnin. Pożar zabudowań gospodarczych w Mamliczu

W sobotę 10 czerwca około 16.40 w Mamliczu, w jednym z gospodarstw wybuchł pożar stodoły. Budynek przylegał do obory, w której trzymane było bydło. Płomienie ze stodoły szybko przeskoczyły na sąsiedni budynek, więc gdy na miejsce dojeżdżali strażacy, płonęły już oba.

W oborze znajdowały się zwierzęta, które właściciel gospodarstwa próbował uratować. Nie wszystkie krowy udało się uratować. Cześć z nich zginęła w pożarze, inne zostały poddane ocenie przez wezwanego na miejsce weterynarza.

Podczas przeszukania budynków znaleziono ciało

Strażacy podczas rutynowego przeszukania miejsca pożaru natrafili na ciało. Ustalono, że należy ono do kobiety. Jak się później okazało, nie była to mieszkanka gospodarstwa. Była to 57-letnia siostra właściciela gospodarstwa, która od czasu do czasu pomagała bratu w gospodarstwie.

Na ten moment nie wiadomo, co doprowadziło do pożaru. Okoliczności tragicznego rodzinnego dramatu wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Michał Czubak
Fot. OSP Barcin, OSP Piechcin

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. maj 2024 00:04