Dwie osoby z podlaskiego ARiMR z zarzutami korupcynymi.arch./Mapprojekt/Canva
StoryEditorkorupcja

Dwóch pracowników ARiMR na Podlasiu z zarzutami korupcji

28.06.2024., 10:30h
Dwóch pracowników podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w sprawie o charakterze korupcyjnym. Nie przyznają się do winy.

Białystok. Korupcja w białostockim ARiMR?

Śledczy w minioną środę zatrzymali dwie osoby, pracowników Biura Wsparcia Inwestycyjnego podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Osobom tym przedstawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym, a konkretnie przyjmowania korzyści majątkowych oraz powoływania się na wpływy w związku z pełnionymi przez nich funkcjami.

Zatrzymani zostali puszczeni wolno

Czynności z udziałem mężczyzn nie trwały długo. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, do których się nie przyznali. Skorzystali także z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wobec podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Nie pierwsza afera korupcyjna w ARiMR

Odrębne postępowanie dotyczące podlaskiego oddziału ARiMR prowadzi prokuratura w Łomży. Zawiadomienie dotyczy kilku pracowników agencji, którzy są podejrzewani o przekroczenie lub niedopełnienie obowiązków służbowych. Działania te miały na celu uzyskania korzyści majątkowych lub osobistych.

Michał Czubak

fot. arch./Mapprojekt/Canva

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 20:31