KPP Puławy
StoryEditorWYPADKI

Dziadek przejechał ciągnikiem 1,5-rocznego wnuczka. Właśnie zapadł wyrok w tej tragedii

18.02.2024., 17:30h
28-letnia kobieta stanęła przed sądem za niedopilnowanie swojego półtorarocznego syna, który tragicznie zginął pod kołami ciągnika, którym poruszał się jego dziadek.

Krotoszyn. Dziadek przejechał 1,5-roczne dziecko ciągnikiem rolniczym

Zdarzenie to miało miejsce na terenie jednego z gospodarstw w gminie Kobylin, gdzie 67-letni dziadek wykonywał prace gospodarskie. Śledztwo prokuratorskie wykazało, że mężczyzna nie zauważył półtorarocznego chłopca, który znalazł się za ciągnikiem rolniczym w niewyjaśnionych okolicznościach, co doprowadziło do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Zarzuty i sąd dla madki dziecka

Prokuratura obciążyła matkę dziecka winą za tragedię, twierdząc, że to ona nie dołożyła należytej staranności, pozwalając dziecku biegać po podwórku w obecności ciągnika. Sąd podzielił to stanowisko, nie stawiając żadnych zarzutów dziadkowi. Mężczyzna nie był w stanie przewidzieć, gdzie dokładnie znajduje się jego wnuk w danym momencie. W wyniku tej tragicznej sytuacji dziecko straciło życie na miejscu.

Zapadł wyrok w sprawie

Kobieta została skazana na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok uprawomocnił się, ponieważ nikt nie złożył środka zaskarżenia.

Michał Czubak

fot. ilustrujące

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 04:20