fot. KMP Lublin
StoryEditorPOLICJA

Nowy wymiar "Rzepiary". 52-latek ukrył się przed policją w rzepaku [WIDEO]

29.05.2023., 11:00h
Poszukiwany przez organy ścigania 52-latek za wszelką cenę chciał uniknąć długiej ręki sprawiedliwości. Ta jednak była dłuższa niż się spodziewał i dopadła go, gdy chował się pośród rzepaku. Czyżby nowy wymiar „rzepiary”?

Nietypowa „rzepiara”, czyli jak 52-latek uciekał przed policją

O „rzepiarach” było głośno kilka sezonów temu. To osoby, które w polach rzepaku się fotografowały, bo czemu nie? Przy czym osoby te powodowały szkody w uprawie, o czym albo nie wiedziały, albo wcale ich to nie interesowało. Nagminne zjawisko spędzało sen z powiek rolnikom. Teraz „rzepiarą” okrzyknięto 52-latka, który przed policją ukrył się w polu rzepaku. Co prawda nie zrobił sobie zdjęcia, ale o to zadbali mundurowi, którzy uchwycili go na tle tej uprawy.

Poszukiwany 52-latk przez kilka godzin ukrywał się w polu rzepaku

Policjanci z Lublina (woj. lubelskie) wpadli na trop 52-latka, który ukrywał się na terenie jednego z opuszczonych gospodarstw rolnych. Był ścigany w celu doprowadzenia do aresztu, gdzie miał odbyć zasądzoną przez sąd karę. - Policjanci zaczęli przeszukiwać budynki znajdujące się na posesji. Zauważyli świeżo wydeptane ślady w trawie prowadzące w pobliski rzepak – podaje nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP Lublin. - Funkcjonariusze rozpoczęli dokładnie przeszukiwać pole. Po kilku godzinach poszukiwań i przemierzeniu hektarów pola znaleźli poszukiwanego. 52-latek leżał na ziemi zamaskowany łodygami rzepaku. W rozmowie z kryminalnymi przyznał, że nie spodziewał się, że policjanci będą tak wytrwale szukać go w rzepaku – dodał funkcjonariusz policji.

Michał Czubak
Fot. KMP Lublin

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 06:59