Fot. PSP Grudziądz
StoryEditorPOŻAR

Ogromny pożar ciągnika. Straty powyżej 0,5 MLN złotych [FOTO]

12.05.2023., 08:00h
W Okoninie (woj. kujawsko-pomorskie) doszczętnie spłonął ciągnik rolniczy wraz z doczepionym mulczerem. Szacunkowe straty sięgają bagatela pół miliona złotych.

Grudziądz. W Okoninie spłonął ciągnik wraz z mulczerem

Nie tylko ciągnik rolniczy ale również maszyna do niego doczepiona uległy spaleniu w wyniku pożaru, do którego doszło we wtorek 9 maja w Okoninie (woj. kujawsko-pomorskie). Służby o zdarzeniu zostały poinformowane przed godziną 23.

– Po przybyciu strażaków na miejsce, okazało się, że płonie ciągnik rolniczy z mulczerem, czyli maszyną służącą do rozdrabniania pozostałości roślinnych oraz trzciny energetycznej na powierzchni około 5 tys. m2 – informuje mł. bryg. Paweł Korgol, oficer prasowy KM PSP w Grudziądzu.

Ciągnik spłonął przez awarię mulczera?

Gdy tylko pojawiły się płomienie kierujący ciągnikiem sam przy użyciu gaśnicy próbował opanować sytuację. To nie zdało egzaminu i płomienie szybko ogarnęły pojazd. Potrzeba było aż pięciu zastępów, by poradzić sobie z sytuacją.

- Nasze działania polegały na podaniu czterech prądów wody: 2 na palący się ciągnik i maszynę oraz 2 na palące się rośliny – powiedział dlaTVP3 Bydgoszcz mł. bryg. Paweł Korgol.

Ze wstępnych oględzin wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria mulczera. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 505 tys. zł.

Michał Czubak
Fot. PSP Grudziądz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 05:55