Do pożaru doszło około godziny 14.PSP
StoryEditorpożar

Ogromny pożar magazynu. Spłonęło 500 ton zboża

24.06.2024., 20:30h
W poniedziałek, w miejscowości Gozdowo pod Sierpcem, doszło do pożaru prywatnego magazynu zboża. Aktualnie trwa dogaszanie. Magazynu nie udało się uratować.

Sierpc. Pożar magazynu zbożowego

W miejscowości Gozdowo (woj. mazowieckie) doszło do pożaru magazynu zbożowego. Ogień, który objął cały budynek, spowodował zawalenie się dachu i całkowite zniszczenie wnętrza magazynu. W wyniku pożaru spłonęło około 500 ton ziarna. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu strażaków, pożar obejmował już praktycznie cały budynek. Budynek był o wymiarach 75 metrów na 25 metrów. Dach był drewniany, pokryty blachą.

Doi pożaru doszło około godziny 14. Aktualnie trwa dogaszanie i przelewanie pogorzeliska.

Straty będą liczone w setkach tysięcy złotych

W wyniku działania ognia dach budynku zawalił się niemal całkowicie. Wewnątrz magazynu oprócz ziarna znajdowała się również ładowarka, która także uległa spaleniu. Strażacy przez wiele godzin walczyli z żywiołem, starając się opanować płomienie i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. W sumie na miejscu pracowało ponad 20 strażackich zastępów w sile ponad 100 strażaków z państwowej oraz ochotniczych straży pożarnych.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska, a strażacy pracują nad zabezpieczeniem terenu. Przyczyny pożaru na razie nie są znane, jednak odpowiednie służby przystąpią do ich ustalenia po zakończeniu akcji gaśniczej.

Nie wiadomo także, jak wielkie będą straty materialne. Jednak już teraz można stwierdzić, że nie będą one małe i będą liczone w setkach tysięcy złotych.

Michał Czubak

fot. ilustrujące/PSP

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. lipiec 2024 20:55