Mundurowi wykazali się wyrozumiałością — potraktowali rolnika łagodnie.fot. Policja Mazowiecka
StoryEditorpolicja

Policja z Mazowsza zagoniła rolnika do sprzątania drogi

05.07.2024., 12:30h
Wjeżdżając ciągnikiem rolniczym czy innym sprzętem rolniczym z pola, często koła tych pojazdów ubrudzone są błotem, błoto to nanoszone jest na drogę publiczną, co stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu. Również wysypujący się ładunek stanowi niebezpieczeństwo i brudzi drogę. To wykroczenie.

Mazowsze. Rolnik zabrudził drogę

- Dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o zanieczyszczonej obornikiem jezdni na terenie gminy Ostrów Mazowiecka - informuje asp. Marzena Laczkowska z mazowieckiej policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie i odnaleźli sprawcę zabrudzenia drogi.

- Na miejsce pojechali policjanci i ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym, wykonując prace na polu, nawiózł na drogę niewielkie ilości obornika - dodaje policjantka.

Policja nakazała rolnikowi posprzątanie drogi

Mundurowi wykazali się wyrozumiałością — potraktowali rolnika łagodnie. Pouczyli kierującego ciągnikiem rolniczym i nakazali mu posprzątać drogę. Co ten wykonał.

Za zabrudzenie drogi grozi wysoki mandat

Warto pamiętać o tym, że zabrudzenie drogi jest wykroczeniem, za które grozi kara do 1500 zł grzywny. Gorzej, jak w tym przypadku, gdy na skutek zabrudzenia drogi dochodzi do wypadku – wówczas sprawca takiego zabrudzenia może stanąć przed sądem, za co grożą znacznie poważniejsze konsekwencje.

Michał Czubak

fot. Policja Mazowiecka

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 16:18