fot. OSP Wrząca Wielka
StoryEditorPOŻAR

Potężny pożar kurnika w Wielkopolsce. W akcji ponad 50 strażaków

30.11.2023., 12:30h
Dzisiaj o godzinie 2:49 rano stanowisko kierowania otrzymało zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w jednym z kurników w malowniczej miejscowości Barłogi. Na miejsce natychmiastowo skierowano liczbę 13 zastępów straży pożarnej, co stanowiło mobilizację 52 strażaków, gotowych stawić czoła wyzwaniu.

Koło. Pożar kurnika

Informacje przekazane strażakom przez właściciela obiektu sugerowały, że prąd został odcięty, a w jednym z pomieszczeń znajduje się niebezpieczny olej opałowy. Na szczęście, w momencie pożaru w budynku nie przebywały żadne zwierzęta, jednak konstrukcja stalowego dachu uległa częściowemu zawaleniu.

Po przybyciu pierwszych jednostek na miejsce, strażacy rozpoczęli działania ratunkowe. Podzielili obszar akcji na odcinki, zabezpieczyli teren i rozpoczęli skomplikowany proces gaszenia.

Strażackie działania w obronie i natarciu

Pierwszy odcinek odpowiedzialny był za podanie wody na płonący kurnik od strony wschodniej oraz aplikację piany ciężkiej na pomieszczenie z olejem opałowym. Drugi odcinek skupił się na gaszeniu budynku wodą od strony zachodniej, podczas gdy trzeci dostarczał wodę na miejsce akcji. To zgrane podejście umożliwiło efektywne zwalczanie ognia.

Kurnik nie nadaje się do zamieszkania

Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do demontażu drzwi i okien przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Przedstawiciel powiatowego inspektora budowlanego poinformował o konieczności wyłączenia kurnika z użytkowania ze względów bezpieczeństwa.

Akcja trwała bite kilka godzin

Cała akcja trwała 4 godziny i 7 minut, podczas których strażacy z PSP Koło oraz OSP Olszówka, OSP Kłodawa, OSP Wrząca Wielka, OSP Kiełczew I, OSP Barłogi, OSP Koło nad Wartą, OSP Grzegorzew pokazali nie tylko profesjonalizm, ale także odwagę i determinację w ratowaniu mienia i potencjalnie ludzkich istnień.

Michał Czubak

fot. OSP Wrząca Wielka

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
27. luty 2024 16:27