fot. PSP Sandomierz
StoryEditorwypadek

Potworny wypadek w sadzie pod Sandomierzem. Rębak urwał rękę kobiecie

10.04.2024., 16:00h
Śmierć w sadzie. Podczas prac w sadzie z nieustalonych powodów ręka jednej z kobiet została wciągnięta przez rębak. W wyniku odniesionych obrażeń ciała, kobieta zmarła.

Sandomierz. Ręka utknęła w rębaku. Kobieta zmarła

W dniu 05.04.2024 roku otrzymano zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych w Sandomierzu. Na miejsce zdarzenia zostały skierowane jednostki straży pożarnej: JRG Sandomierz oraz OSP Świątniki. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że doszło do poważnego wypadku z udziałem maszyny do rąbania gałęzi, która wciągnęła rękę kobiety.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, strażacy natychmiast zabezpieczyli obszar wokół maszyny i poszkodowanej osoby, zapewniając bezpieczeństwo dla wszystkich obecnych na miejscu.

Na miejsce wezwano helikopter LPR

Z uwagi na powagę obrażeń poszkodowanej, podjęto decyzję o konieczności transportu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy wyznaczyli odpowiednie lądowisko, zapewniając bezpieczne i szybkie przyjęcie śmigłowca.

Mimo natychmiastowych działań ratowniczych podejmowanych przez strażaków oraz udzielonej pomocy medycznej przez załogę ZRM, życia poszkodowanej osoby niestety nie udało się uratować.

Michał Czubak

fot. PSP Sandomierz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 15:01