fot. PSP Człuchów
StoryEditorPOŻAR

Pożar chlewni z setką prosiąt na Pomorzu. Ponad 100 tys. zł strat rolnika

12.12.2023., 08:00h
Wczesnym rankiem, 7 grudnia, trzy zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Człuchowa, dwie z OSP Debrzno, oraz po jednym z OSP Bińcze i OSP Czarne, zostały wezwane do akcji gaśniczej w Uniechówku na Pomorzu. Sytuacja wymagała natychmiastowej interwencji, gdyż w jednym z budynków chlewni doszło do pożaru.

Człuchów. Pożar chlewni z prosiętami wewnątrz

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastępy strażackie zastały silne zadymienie wewnątrz budynku. Pracownicy obiektu podjęli pierwsze działania, odłączając prąd i ewakuując około 100 prosiąt. Podjęli również próbę lokalizacji i ugaszenia ognia przed przybyciem straży.

Palił się dach chlewni

Strażacy skoncentrowali swoje wysiłki na zabezpieczeniu obszaru zdarzenia oraz ugaszeniu palących się elementów konstrukcji dachu i instalacji technicznych. Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji udało się opanować sytuację, przewietrzyć budynek i przystąpić do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów.

Wykorzystując specjalistyczny sprzęt, tak jak kamera termowizyjna i miernik wielogazowy, strażacy dokładnie sprawdzili pomieszczenia, upewniając się, że żadne zwierzę nie ucierpiało w wyniku pożaru.

Straty wyniosły około 100 tys. zł, a mogło być więcej

Warto podkreślić, że dzięki profesjonalnej reakcji strażaków straty w zakresie mienia materialnego ograniczono do kwoty około 100 tysięcy złotych. Żadne zwierzę nie doznało obrażeń podczas zdarzenia, co stanowi dodatkowy sukces przeprowadzonej akcji.

Okoliczności powstania zagrożenia dla zwierząt i mienie są wstępnie ustalone. Zdaniem służb straży pożarnej, pożar w chlewni mógł powstać na skutek zwarcia instalacji elektrycznej. Ostateczna przyczyna będzie znana po tym, jak sprawie przyjrzą się biegli.

Michał Czubak

fot. PSP Człuchów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 20:08