fot. PSP Gniezno
StoryEditorPOŻAR

Pożar gospodarstwa w Wielkopolsce. W ogniu zginęły byki i świnie

30.01.2024., 10:30h
27 stycznia przed północą do gnieźnieńskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Pakszyn (woj. wielkopolskie). Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz znajdują się zwierzęta.

Gniezno. Świnie i bydło zginęły w pożarze w Pakszynie

Na miejsce zdarzenia skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, dwa zastępy z OSP Czerniejewo oraz jeden zastęp z OSP Żydowo. Po przyjeździe pierwszego zastępu strażacy zastali palący się budynek inwentarski, z którego ogień wydostawał się przez przepalone fragmenty dachu.

Niestety, wewnątrz budynku znajdowały się zwierzęta. Było to bydło oraz świnie. - Przed przyjazdem straży pożarnej właściciel podjął próbę ewakuacji zwierząt z budynku - ewakuowano jednego byka - podaje mł.bryg.  Jarosław Łagutoczkin z PSP w Gnieźnie. - Niestety zwierzęta, które znajdowały się na dolnej kondygnacji padły w wyniku zatrucia gazami pożarowymi - dodaje strażak.

image
ŚMIERĆ BYDŁA

Tajemnicza śmierć bydła w gospodarstwie w Wielkopolsce. Padła 1/3 stada

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin

W pierwszym etapie akcji straży skoncentrowano się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poddasze budynku. Po stłumieniu ognia strażacy przystąpili do sukcesywnego usuwania siana i słomy z poddasza, pracując w aparatach ochrony dróg oddechowych. Dokładne okoliczności zdarzenia są obecnie ustalane przez policję. Straty materialne są znaczne.

Michał Czubak

fot. PSP Gniezno

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 14:45