fot. OSP Czyżew
StoryEditorPOŻAR

Pożar na Podlasiu: Rolnik wyciągnął płonący ciągnik z garażu

19.05.2023., 15:30h
Skoczył w ogień i wyprowadził palący się ciągnik z garażu w miejscowości Szulborze-Kozy. To znacznie zminimalizowało straty w gospodarstwie.

Wysokie Mazowieckie. Pożar ciągnika w miejscowości Szulborze-Kozy

18 maja w miejscowości Szulborze-Kozy doszło do pożaru ciągnika rolniczego, który znajdował się w garażu. Na miejsce wysłano strażackie zastępy z Czyżewa i Wysokiego Mazowieckiego zostali wysłani do tej niewielkiej wsi w woj. podlaskim. Strażacy nie mieli za wiele pracy, bo dzielną postawą wykazali się właściciele traktora, którzy wyprowadzili go z garażu i ugasili przed przyjazdem służb.

Golaniów ciągnik spłonął na placu

Takiego samego szczęścia nie miał właściciel ciągnika rolniczego i samochodu ciężarowego, które spłonęły 16 maja nad ranem. Oba pojazdu stały zaparkowane obok siebie gdy doszło do zapłony jednego z nich. Płomienie dosięgły drugi i ostatecznie z obu został jedynie szkielet.

- Pierwsze podjęte działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie na podaniu jednego prądu wody w obronie na zaparkowane obok samochody osobowe oraz podaniu dwóch prądów piany ciężkiej w natarciu na palący się ciągnik rolniczy i samochód ciężarowy – informuje mł. asp. Dariusz Schach z KP PSP w Goleniowie.

Michał Czubak

Fot. PSP Goleniów; OSP Czyżew

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. wrzesień 2023 16:06