fot. OSP Sadki
StoryEditorPOŻAR

Pożar ogromnego kombajnu pod Nakłem. Z maszyny został tylko wrak [ZDJĘCIA]

05.07.2023., 07:40h
Zwarcie instalacji elektrycznej najprawdopodobniej doprowadziło do pożaru, który doszczętnie zniszczył kombajn rolniczy. Do pożaru doszło podczas prac polowych.

Nakło. Pożar kombajnu w Radziczu

W popołudniowe godziny wtorku, 4 lipca, doszło do pożaru kombajnu na polu w Radziczu. Zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 17:00, na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej: Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Nakle (JRG Nakło), Ochotniczą Straż Pożarną w Sadkach (OSP Sadki) oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Jadwiżynie (OSP Jadwiżyn). Już z wielu kilometrów widać było, że pożar jest rozwinięty. Świadczyły o tym unoszące się nad miejscem pożaru kłęby gęstego, czarnego dymu.

Spłonął kombajn a wraz z nim rżysko

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali rozprzestrzeniający się pożar kombajnu oraz palące się rżyska o powierzchni 300 metrów kwadratowych. Akcja gaśnicza trwała ponad dwie godziny. Według informacji podanych przez st. kpt. Bartosza Walkowiaka, oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle, prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria w komorze silnika podczas prac żniwnych.

Michał Czubak

fot. OSP Sadki

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 20:09