Wypadek ciągnikaw miejscowości Słuszewo w pow. wejherowskimFot. OSP Gniewino
StoryEditorWypadki

Rolnik spod Wejherowa uwięziony po tym, jak jego ciągnik się przewrócił [ZDJĘCIA]

22.08.2023., 09:00h
Aż godziny ciężkiej i wyczerpującej pracy przy użyciu narzędzi hydraulicznych potrzebowali strażacy, aby uwolnić rolnika zakleszczonego w zgniecionym ciągniku. Z komentarzy na Facebooku wynika, że pomoc do rannego mężczyzny wezwał 12-letni chłopiec.

Wypadek ciągnikaw miejscowości Słuszewo w pow. wejherowskim

Zdjęcia z tego wypadku wyglądają dramatycznie. Ursus na nich przypomina zgniecioną blaszaną puszkę. Fotografie zamieścili na swoim Facebooku i poinformowali o trudnej akcji ratunkowej druhowie z OSP Gniewino w woj. pomorskim.

Z tej relacji wynika, że w piątek po godz.18 ratownicy zostali zadysponowani do wypadku w miejscowości Słuszewo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zobaczyli poważnie uszkodzony, przewrócony na bok ciągnik rolniczy.

Trudna akcja ratunkowa druhów ochotników

W kabinie ciągnika, do którego podczepiona była przyczepa, znajdował się kierowca. Miał zakleszczone nogi. Do uwolnienia go konieczne było użycie trzech zestawów narzędzi hydraulicznych oraz zestawu poduszek wysokociśnieniowych.

„Po ok. godzinnej ciężkiej i wyczerpującej pracy wszystkich przybyłych na miejsce zdarzenia służb, udało się uwolnić kończyny poszkodowanego i wydostać go na zewnątrz pojazdu. Po zaopatrzeniu medycznym przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, został niezwłocznie przetransportowany do szpitala” -mpiszą w notatce na swojej stronie strażacy.

12-latek zachował zimną krew i wezwał pomoc

Z informacji zamieszczonej przez strażaków nie dowiadujemy się, jak doszło do tego groźnego wypadku. Natomiast z komentarzy zostawionych pod tym postem wynika, że pomoc wezwał nastoletni świadek wypadku, 12-letni chłopiec.

Krzysztof Janisławski

Fot. OSP Gniewino

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 06:24