Sprawcy porzucenia cielaka i pozostawienia go na pewną śmierć, grozi kara do 5 la pozbawienia wolności.Miovet
StoryEditorBESTIALSTWO

Straszne! Cielak przywiązany do drzewa i zostawiony na pewną śmierć

01.07.2024., 11:00h
Kto dopuścił się takiego karygodnego czynu? Zespół weterynarzy z Wysokiego Mazowieckiego poszukuje osoby odpowiedzialnej za porzucenie cielaka na pewną śmierć. Sprawcy szuka też policja.

Wysokie Mazowieckie. Cielak przywiązany do drzewa

Ostatniego dnia czerwca w okolicach miejscowości Gołasze-Puszcze (woj. podlaskie) policja została powiadomiono o zwierzęciu przywiązanym do drzewa. Był to cielak, który został tam porzucony i gdyby nie pomoc, to z pewnością padłby z głodu i wycieńczenia, albo zostałby pożarty przez drapieżniki leśne.

Apel o pomoc

Gabinet weterynaryjny, do którego trafił cielak, postanowił sprawę nagłośnić w mediach społecznościowych. "W dniu dzisiejszym 30.06 w okolicach miejscowości Gołasze-Puszcza przy drodze (w lesie) do G. Mościckie zostało przez Policję znalezione ciele przywiązane do drzewa" - czytamy w facebookowym wpisie. "Jeśli ktoś był świadkiem, prosimy o kontakt z Policją" - dodają weterynarze.

Jaka kara grozi sprawcy?

Za porzucenie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem (czyli wyrzucenie go na ulicy z samochodu czy przywiązanie do drzewa w lesie), kara pozbawienia wolności może sięgać aż 5 lat. Według prawa każde porzucenie jest traktowane jak czyn zabroniony. Bez względu na powód, dla którego zwierzę jest porzucane.

Michał Czubak

fot. Miovet

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. lipiec 2024 16:48