fot. Policja Lubelska
StoryEditorWYPADEK

Wypadek rolnika pod Lublinem. 60-latek wciągnięty przez rozrzutnik

30.11.2023., 11:30h
W środę przed południem, około godziny 10:30, doszło do dramatycznego zdarzenia w miejscowości Skrzynice (woj. lubelskie). 60-letni rolnik, podczas prac związanych z wywozem obornika, został poważnie ranny. Choć sytuacja była niebezpieczna, szczęśliwie poszkodowany trafił do szpitala, a lekarze zapewniają, że jego życiu nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo.

Lublin. Rozrzutnik pochwycił kończynę 60-letniego rolnika

45-letni rolnik zajmował się wywozem obornika na pole, a w tym trudnym zadaniu pomagał mu 60-letni współpracownik. Niestety, w pewnym momencie rutynowe prace rolnicze przerwała nagła tragedia. Kiedy starszy z mężczyzn znajdował się na rozrzutniku, maszyna nagle została uruchomiona, wciągając nogę rolnika.

60-latek trafił natychmiast do szpitala

Natychmiast po zdarzeniu, służby ratunkowe zostały zaalarmowane i skierowane na miejsce wypadku. Poszkodowany, z ranami szarpanymi, został szybko przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymuje niezbędną opiekę medyczną. Lekarze informują, że jego stan jest dobry, co stanowi ulgę dla rodziny i bliskich.

Sprawą zajmuje się policja

Policjanci natychmiast przystąpili do śledztwa, starając się ustalić dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Analiza sceny wypadku, zeznania świadków i przesłuchania uczestników prac rolniczych będą kluczowe dla zrozumienia tego, co się stało. Bezpieczeństwo w rolnictwie, szczególnie podczas wykonywania prac związanych z ciężką maszyną, staje się kwestią priorytetową, a każde takie zdarzenie stawia pod znakiem zapytania procedury bezpieczeństwa.

Nawet zimą zawód rolnika niesie ze sobą sporo niebezpieczeństw

To zdarzenie znowu przypomina o niebezpieczeństwach związanych z pracami rolniczymi, nawet podczas zimowej aury. Rolnicy muszą być nie tylko doskonale zaznajomieni z obsługą maszyn, ale także przestrzegać wszystkich procedur bezpieczeństwa, aby uniknąć tego typu tragedii.

Michał Czubak

fot. ilustrujące

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 11:23