StoryEditorŻycie wsi

Ania Sokólska – Mistrzyni Świata w łucznictwie konnym

15.05.2020., 18:05h
Trenerka koni, instruktorka jeździectwa i łucznictwa, członkini ekipy pokazowej. Złota medalistka mistrzostw świata w łucznictwie konnym. Anna Sokólska jest jedyną kobietą na świecie, która w tej dyscyplinie dotarła na sam szczyt. 

Zaproszona przez samego króla Jordanii

Szczupła, długowłosa blondynka zamaszystym ruchem wstaje od stołu. Radosna i pewna siebie wita mocnym uściskiem dłoni. Mimo licznych sukcesów woda sodowa nie uderzyła jej do głowy. Anna Sokólska mimochodem opowiada o zaproszeniu od króla Jordanii, złotych medalach czy występie w reklamie Mazdy. Ale skupia się przede wszystkim na koniach. Osiągnięcia w łucznictwie konnym traktuje jako przygodę życia. Zawodowa rywalizacja, kontakt ze zwierzętami, których towarzystwo stawia na pierwszym miejscu – o tym marzyła od dziecka.

Plany zrealizowałam z nawiązką – twierdzi. – Łucznictwo konne pozwala rozwinąć skrzydła. Wierzę, że największe sukcesy jeszcze przede mną.

Praca z końmi nauczyła mnie cierpliwości oraz pokory –  mówi Anna Sokólska
  • Praca z końmi nauczyła mnie cierpliwości oraz pokory –  mówi Anna Sokólska

Wokół Ani musi dużo się dziać

Była bardzo aktywnym dzieckiem. Energia „level tysiąc”, jak mówi. W szkole podstawowej chodziła na judo, aby dać upust temperamentowi. Trenowała osiem lat. Zakwalifikowała się nawet do mistrzostw Polski.
W okresie dojrzewania zarzuciłam ten sport. Zabrakło mi motywacji – wspomina. – Potem było bieganie,...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. maj 2023 22:29