StoryEditorKGW

KGW w Gródku uczy jak programować... maszynę do szycia

05.04.2019., 16:04h
Na kanwie działającej od czterech lat Grupy Gospodyń Gródeckich w grudniu 2018 roku panie zarejestrowały działalność pod szyldem Koła Gospodyń Wiejskich w Gródku. Podczas czwartkowych spotkań w domu kultury, pod okiem przewodniczącej, Doroty Sulżyk, redaktor naczelnej „Wiadomości Gródeckich”, zgłębiają wiedzę dotyczącą m.in. technik rękodzielniczych.

Gotowanie na drugim planie

Swoje prace przekazują na wsparcie akcji charytatywnych. Nie bez powodu nowe logo koła zdobi maszyna do szycia. Szycie to dziedzina, w której czują się najlepiej. W szlifowaniu umiejętności pomaga im przewodnicząca, której pasją jest twórczość rękodzielnicza.

Jeszcze niedawno przynosiłyśmy na spotkania własne maszyny, dziś już nie musimy dźwigać ciężkiego sprzętu – mówi Dorota Sulżyk. – Właśnie kupiłyśmy z dotacji nową, elektroniczną maszynę do szycia. Musimy tylko nauczyć się ją programować.

Z szydełkiem i maszyną

Wśród ponad trzydziestu kobiet uczestniczących w spotkaniach koła są nauczycielki, pracownice nadleśnictwa, gospodynie domowe, radne, biznesmenki, a także florystka i rękodzielniczki. W czasie zajęć kobiety rozwijają zainteresowania ogrodnicze, promują zdrowy tryb życia, wspierają lokalne akcje charytatywne. Na zebrania często przychodzą z dziećmi, które angażują się w pomoc. W ramach ogólnopolskiej akcji „Serce dla serca” najmłodsi z mamami wypychali kolorowe poduchy wspierające rehabilitację pacjentek po mastektomii. Do udziału w projektach panie zachęcają mieszkańc...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. czerwiec 2023 20:01