StoryEditorKGW

Najlepsze koło gospodyń wiejskich na Mazowszu wybrane!

14.08.2019., 17:08h
„Koło Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” – tak brzmiało hasło pierwszej edycji konkursu skierowanego do mieszkanek mazowieckich wsi. Zgłoszenia nadesłało trzynaście prężnie działających kobiecych organizacji. Laureatem pierwszego miejsca zostało Koło Gospodyń Wiejskich z Rycharcic.
Gospodarne, przedsiębiorcze i wyjątkowe – tak najkrócej można określić kobiety, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich pod honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Tradycja połączona z nowoczesnością

Wśród zgłoszonych pań znalazły się zarówno doświadczone gospodynie, jak i pomysłowe dziewczęta, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z KGW. Członkinie kół udowodniły, że dawną obrzędowość czy tradycje kulinarne z powodzeniem można łączyć z nowoczes­nymi formami działalności, jak zajęcia komputerowe czy fitness.

Trzynaście zgłoszonych kół oceniano na podstawie dorobku i aktywności z dwóch ostatnich lat. Wysoko oceniano kreatywność, dbałość o tradycję, a także przedsiębiorczość. Laur zwycięstwa przypadł Kołu Gospodyń Wiejskich z Rycharcic (gmina Gozdowo), drugie miejsce zajęły gospodynie z Łuzek (gmina Łosice), zaś trzecią nagrodę otrzymało KGW Nowoczesna Gospodyni ze Stanisławic (gmina Kozienice).

Po prostu – wyjątkowe

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, bowiem wszystkie koła, które wzięły udział w rywalizacji...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 06:50