3 mln złotych dotacji dla strażaków. Do kiedy złożyć wniosek?pixabay
StoryEditorDotacje dla strażaków

3 mln złotych dotacji dla strażaków. Do kiedy złożyć wniosek?

01.07.2023., 13:00h
W obchodzonym w maju Dniu Strażaka Fundacja Orlen ogłosiła kolejną edycję programu grantowego Orlen dla Strażaków. Można w jego ramach starać się o dotację na wozy pożarnicze, drony, kamery termowizyjne, radiostacje czy odzież ochronną.

Fundacja Orlen wspomaga polskich strażaków w podnoszeniu bezpieczeństwa społeczności

Program działa już 20 lat i dotąd skorzystały z niego 2000 jednostek, otrzymując przez te lata łącznie 22 mln zł. W tegorocznej edycji Fundacja Orlen przeznacza na granty 3 mln zł.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze wyposażone jednostki straży pożarnej podnoszą poziom bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Strażacy prowadzą dziś nie tylko akcje ratunkowe w przypadku pożarów. Specjalizują się m.in. w ratownictwie technicznym, chemiczno--ekologicznym, wodno-nurkowym, wysokościowym, poszukiwawczo-ratowniczym. By prowadzić te działania, potrzebują specjalistycznego sprzętu. Od 20 lat w jego zakupie wspierają ich PKN Orlen i Fundacja Orlen – mówi Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji Orlen.

Z dotacji w poprzedniej edycji skorzystała m.in. jednostka w Starym Brusie w Lubelskiem. Dzięki dotacji zakupiła przenoś­ną najaśnicę (system oświetleniowy) i generator prądu.

Wnioski o dotację można składać online do 24 lipca 

Co zrobić, by starać się o dotację? Wnioski należy składać za pośrednictwem formularza on-line dostępnego pod adresem: https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login. W tym roku można je składać do 24 lipca.

Szczegółowe informacje o zasadach udziału w programie można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Orlen − www.fundacja.orlen.pl​ w zakładce poświęconej programowi.

 

Karolina Kasperek

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 26/2023 na str. 49. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

fot. archiwum TPR

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 08:31